Dnes je: 

Eurookna a dveře - Kování

Kování eurooken a dveří:

Spodní pant kování

Celoobvodové kování značky MACO umožňuje kombinaci otevírání a vyklápění křídla jedinou čtyřpolohovou klikou. Okna jsou standardně osazována celoobvodovým kováním značky MACO MULTI TREND, rakouského výrobce firmy MAYER & CO. O kvalitě kování svědčí nejenom neustálá kontrola produkce v systému ISO 9001, ale také neustálý vývoj kování.

Design okna se skrytým kováním

Kování TREND:
Kování TREND je integrováno do drážky v křídle, žádné jeho mechanizmy mimo závěsů nejsou viditelné. Na přání lze dodat i skryté kování, kde i závěsy křídel jsou umístěny v kovací drážce a celkový design okna je ještě dokonalejší.

Standardně je dodáváno kování (MACO MULTI 2000 - 4 polohy kliky), kde jedinou klikou lze jednoduše ovládat otevírání, sklopení, spárové větrání (celoobvodové kování s mikroventilací) a uzavření okenního křídla. Dodávané kování přitlačuje křídlo k rámu ve více bodech podle jeho velikosti, čímž je zajištěna dokonalá těsnost okna. Okna jsou vybavena hliníkovou eloxovanou rámovou termookapnicí.

Bezpečnostní kování:
Zákazníkům, kteří kladou důraz na zvýšenou bezpečnost , lze okna osadit bezpečnostním kováním I.S. tak aby splňovalo požadavky AhS, nebo normy DIN. Bezpečnostní čepy kování I.S. jsou schopny se sami usadit v protikusech na rámové konstrukci. Toto bezpečnostní kování nepotřebuje zvýšenou údržbu.

Barevné provedení kliček

Povrchová úprava kování:
Povrchová úprava kování proti korozi doznala v poslední době velké změny. Dříve používaná povrchová úprava se žlutým povrchem byla nahrazena povrchem se stříbrným efektem, který je šetrnější k přírodě. Pro dokonalý vzhled okna je možné viditelné části kování osadit krytkami v barvě kliky. Standardně jsou nabízeny kliky MACO HARMONY v barvách bronz, titan, stříbrná a bílá.

Příslušenství ke kování:
Ke kování MACO je možné dodat různé příslušenství jako je: dětská pojistka, pojistka proti otevření, protiprůvanová pojistka, omezovač otevírání, vnější madélko v barvě kliky, uzamykatelnou nebo oboustrannou kliku s bezpečnostní vložkou pro balkónové dveře.

Údržba kování:
Údržba kování MACO je bezproblémová. Stačí jedenkrát ročně promazat pohyblivé části a uzavírací místa kování, vyčistit z kování nečistoty neagresivními prostředky, seřídit kování dle návodu tak, aby nebylo nutné použít větší síly k manipulaci s křídlem a jeho mechanickými částmi.

Detail uchycení spodního pantu

Valid XHTML 1.0 Transitional

www.fdm.cz
info@fdm.cz