Dnes je: 

Eurookna a dveře - Druhy skel

Druhy skel a výplní:

Pro tyto eurookna jsou používány izolační dvojskla nadnárodní společnosti Glaverbel.

Standardní zasklení eurooken:
Okna jsou zasklena izolačními dvojskly ve složená 4 – 16 – 4 mm . Izolační dvojsklo je s měkce pokovenou vnitřní vrstvou SANCO PLUS a vzduchovou mezerou vyplněnou izolačním plynem Argon - součinitel tepelné propustnosti U=1,0 W. m²K¹. Kvalita výplní (oken) je prověřena a schválena Státní zkušebnou ve Zlíně.


Izolační skla:

Výhody izolačních dvojskel:

 • úspora tepla až do 50 % ve srovnání s jednoduchým sklem
 • vysoká prostupnost světla 81 % - zrakové pohodlí, průsvitnost, celkově bezbarvé
 • tepelná pohoda - snížení efektu "chladné stěny" v pokoji
 • plný průchod slunečního tepla
 • technické údaje pro izolační dvojsklo 4-15-4
 • hodnota U - 2,8 W/m².K (2 skleněné tabule 4 mm; rozpěra 15 mm)
 • sluneční faktor - 78 %

zpět


Tepelně izolační dvojskla:

Tepelně izolační dvojskla vyráběná Glaverbelem mohou významně snížit účty za vytápění snížením tepelných ztrát a propouštěním sluneční energie. Tato skla také sníží emise CO2 do atmosféry, což je současná priorita mnoha vlád a úřadů. Další výhodou je, že není třeba dělat ústupky ohledně přenosu světla.

Planibel Plus

Nízkoemisivní sklo s vysoce výkonnou tepelnou izolací s velmi tenkou, průhlednou a čirou kovovou vrstvou schopnou odrážet teplo, která se nanáší na plavené sklo magnetronovou metodou. Během tohoto elektromagnetického postupu se kovové částice nanášejí na sklo ve vakuu a za přísně řízených podmínek.

Planibel Plus je vyráběn pro použití v izolačních dvojsklech. Ochranná vrstva je obvykle umístěna na pozici č. 3 (na vnitřní skleněné tabuli, uvnitř izolačního dvojskla).

Výhody:

 • skvělá tepelná izolace - velmi nízká hodnota U, významné úspory tepla, nižší účty za vytápění a menší znečištění životního prostředí
 • vysoká tepelná pohoda - uvnitř místnosti nedochází k efektu "studené stěny"
 • velmi vysoká propustnost světla a průhlednost
 • nízká reflexe světla, neutrální vzhled
 • vysoký sluneční faktor - volný přístup slunečního tepla
 • k dostání v PLF formátech (6000 x 3210 mm)
 • standardní tloušťky - 4,5 a 6 mm

Použití:
pro všechny typy domů a budov

Vlastnosti:

 • hodnota U u izolačních dvojskel snížena na 1,3 W/m2.K (Thermoplus Superlite 4-15-4 mm plněný plynem)
 • sluneční faktor u izolačních dvojskel 67 % (4 mm jednoduché sklo - 70 %)
 • prostupnost světla u izolačních dvojskel 79 % (4 mm jednoduché sklo - 86 %)
 • reflexe světla u izolačních dvojskel 13 %

zpět


Zvukově izolační dvojskla:

Široká paleta skel Glaverbelu pro akustickou izolaci je navržena tak, aby se vyrovnala s rozličnými druhy hluku různé intenzity. Pro zajištění ochrany proti hluku je při návrhu izolačních dvojskel použito 5 základních řešení a jejich kombinací - asymetrie skleněných tabulí, rozšířená mezera mezi tabulemi, použití zvukově izolačního plynu, použití vrstveného skla v provedení s mezivrstvou (PVB folií) nebo se speciální pryskyřicí a tloušťka tabulí použitých v izolačním dvojskle.

zpět


Protisluneční izolační dvojskla:

Glaverbel nabízí zasklení zamezující pronikání tepelného záření a zvyšující zrakový komfort. Existuje několik typů skel omezujících sluneční záření: plavené sklo, pyroliticky pokovené sklo a magnetronicky pokovené sklo.

Planibel

Plavené sklo, výrobek ze směsi jejímiž nejdůležitějšími přísadami jsou písek (základní složka), uhličitan sodný (tavící prostředek), vápenec a dolomit (stabilizační prvky).

Plavené sklo může být čiré nebo probarvené ve hmotě přidáním kysličníků kovů do směsi. Existuje v provedení čirém, Linea Azzura, extra čirém, bronzovém, šedém, zeleném, Azur, (světle modrá), a PrivaBlue (tmavě modrá). Plavené sklo Planibel je základem pro široký rozsah výrobků pro stavby, vnitřní a vnější dekoraci, automobilový a speciální průmysl.

Použití:
Použito v architektonických obměnách (izolační dvojskla, tvrzené, vrstvené, s povrchovou úpravou) nabízí ochranu proti povětrnostním podmínkám jako je déšť a vítr, chlad a vysoký sluneční žár, ochranu proti hluku, tepelným a mechanickým šokům, všem formám útoků a ohně atd.

Stopsol

Vysoce výkonné reflexní sklo s pyroliticky nanesenou vrstvou kovových prvků při cca 600°C na pás skla při výstupu z pece. Jsou tři typy povlaku: Stopsol Classic (lehce jantarové v odrazu), Stopsol Supersilver (zářivě stříbrný vzhled v odrazu) a Stopsol SilverLight (skvěle vypadající, mírně reflexní). Dodává se v pěti barvách : čiré, šedé, bronzové, zelené a modré.

Výhody:

 • vynikající ochrana proti přehřívání interiérů
 • zvýšené pohodlí zraku
 • výjimečně odolný povlak (počasí, znečištění)
 • propracovaný vzhled, skvěle přizpůsobeno výplňovému sklu Colorbel

Použití:
budovy, atria, strukturované zasklené fasády

zpět


Bezpečnostní izolační dvojskla:

Bezpečnost skel lze zvýšit tepelným zpracováním tvrzením (kalením) nebo tepelným zpevněním (polokalením), což vede ke zvýšení odolnosti vůči mechanickým a tepelným namáháním nebo rázům. Sklo je možno vrstvit jako sendvič do skleněných tabulí a PVB mezivrstev. Tyto dva materiály spolu spojené mohou vytvořit dokonale průzračný výrobek, jenž je prakticky neprostupný. Sklo může mít také speciální složení, aby zadržovalo oheň a tepelné záření vycházející z ohně na bezpečnou vzdálenost.

Vrstvené bezpečnostní sklo - Stratobel (Connex)

Laminované (lepené - vrstvené) bezpečnostní sklo skládající se ze dvou, či více tabulí čirého, plochého plaveného skla Planibel, a jedné či více polyvinylbutyralových (PVB) mezivrstev (folií). Tloušťka PVB mezivrstvy - 0,38 mm a 0,76 mm. Dostupné ve velikostech - 3210 x 6000 mm, 3210 x 2000/2250/2440/2550 mm. Jestliže se náhodně, anebo při útoku rozbije, sklo zůstává přichycené na PVB mezivrstvě a zůstane na místě.

Použití:
soukromé domky, veškeré soukromé a veřejné budovy, banky, pošty, ambasády, klenotnictví, výkladní skříně, kliniky, vězení, muzea, střechy a ochranná skla, skleněné dveřní výplně, přepážky, balustrády, balkóny atd.

Tvrzené bezpečnostní sklo:

Plavené sklo, které bylo tepelně upraveno a dostalo se mu tak vyššího stupně mechanické a tepelné odolnosti. Sklo je nejdříve zahřeje na více než 600 °C a následně se rychle ochladí a nebo se chladí pomaleji (tepelné zpevnění či polokalení). V obou případech je pečlivě řízená rychlost procesu. Tyto postupy vystaví povrch skla pod stálé napětí v tlaku, což dává sklu jeho speciální vlastnosti.

Výhody:
Odolnost vůči mechanickým a tepelným rázům. 2x (tepelné zpevnění), nebo 5x (tvrzení) vyšší než má plavené sklo. Chrání sklo před prasknutím způsobeným vysokými teplotními rozdíly na povrchu skleněného panelu (způsobeno například stíny). Toto je obzvlášť důležité pro typy skla s vysokou absorpcí energie, která jsou vystavena tepelnému záření.

Tvrzené sklo - Bezpečnostní sklo, které se rozbije na malé úlomky bez řezných hran, zajišťuje ochranu proti riziku poranění.

Tepelně zpevněné - Bez rizika rozbití způsobeného inkluzí sulfidu niklu: tepelná zkouška není nutná. Láme se ve velkých úlomcích, s menším rizikem vypadnutí skla při rozbití.

Tvrzené a tepelně zpevněné sklo nemůže být řezáno.

Použití:
Tvrzené - dveře, nábytek, transparentní (průhledné) sklo, jako sklo na skleněných fasádách, jakékoliv aplikace, kde je požadována zvýšená odolnost vůči tepelným a mechanickým vlivům

Tepelně zpevněné - jednotlivá skla ve skleněných fasádách, venkovní i vnitřní tabule izolačních dvojskel, protisluneční izolační dvojskla s vysokou absorpcí, protisluneční bezpečnostní vrstvená skla.

zpět


Dekorativní izolační dvojskla s ornamentním sklem:

Ornamentní sklo je průsvitné sklo vyrobené z čirého nebo barevného litého skla, které prochází mezi dvěmi válci nacházejícími se na konci sklářské vany. Vzor je vtiskáván za vysoké teploty na jednu stranu skla rytým (vzorovacím) válcem. Sklo je poté postupně ochlazováno na okolní teplotu.

Výhody:
Široký výběr vysoce kvalitních vzorů. Pro použití v izolačních dvojsklech nejsou vhodné příliš hrubé vzory, které nelze zasklít "do rámečku" z důvodu nemožnosti utěsnění vnitřního prostoru. Nejčastěji používané vzory jsou Delta, Činčila, Kůra.

Estetické vzory, které si hrají se světlem, přinesou lepší podmínky pro váš život a vytvoří soukromí zatímco dovnitř prosvítají obrazy z okolí.

Vzory, které nabízejí kouzelný efekt průsvitnosti položený někde mezi absolutní průhledností a úplnou neprostupností, spolu s vytvořením příjemných kombinací průhlednosti a diskrétnosti, pohostinnosti a soukromí.

K dostání jako čiré, bronzové a žluté.

Standardní ornamentní skla:

Vzorky standardních ornamentních skel

zpět


Další výplně:

Jako výplně oken a převážně dveří se používají speciální sendvičové výplně, které tvoří polyuretanové jádro, buková překližka s dýhou, která tvoří dřevěný plášť. Tepelné vlastnosti těchto desek jsou nesrovnatelně lepší než klasické masivní kazety. Vzhled těchto desek lze zdokonalit nalepením profilových nákližků případně okrasných lišt různých tvarů, nebo vytvořením vzhledu palubky podélným frézováním. PUR desky se dodávají z různých materiálu např. Smrk, Meranti, Dub a v tloušťkách 24, 29 mm.

zpět


Valid XHTML 1.0 Transitional

www.fdm.cz
info@fdm.cz