Dnes je: 

Eurookna a dveře - Technologie

Popis technologie:

Zobrazení řezu klasického profilu eurookna

Použita je třívrstvá lepená lamela. Lamely jsou vyrobeny z absolutně čistého radiálního řeziva bez viditelných vad a kazů, suků, a fládru zapříčiňující odlupování dřeva vlivem slunce. Lepení ze tří vrstev zaručuje dosažení nejvyšší pevnosti a stálosti i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách.

Druhy dřevin:

  • smrk - ve dvou variantách provedení kvality vrchních lamel (bez podélného napojení - kvalita A - fix, s podélným napojením - kvalita B - nemá vliv na kvalitu konečného výrobku)
  • borovice
  • modřín
  • meranti - do naší země dovážená dřevina, pórovitá, podobná dubu
  • dub - velmi trvanlivá dřevina, poměrně drahá

Povrchová úprava:
Povrchová úprava je prováděna vodouředitelnými barvami firmy SIKKENS.

1. prvotní hloubková impregnace prováděná máčením zabraňující vzniku plísním, hnilobám, houbám, zamodrání a napadení dřeva dřevokazným hmyzem (při porušení lazury do hloubky nedochází k vniknutí vlhkosti do dřeviny a tím jejímu odehnívání)

2. namočení v barevném základu obsahujícím z části také ochranné impregnační prvky a barevné pigmenty (většina výrobců používá pouze barevnou impregnaci, která použita samotně nedostačuje, jelikož neochrání dřevinu do hloubky)

3. následný dvojitý nástřik vysokotlakem stříkané horní lazury

Odstíny barev:
Zákazník má na výběr ze široké škály vrchních odstínů dle vzorkovnice včetně kompletní souhrnu odstínů stupnice RAL. K údržbě povrchové úpravy slouží udržovací sady SIKKENS používány podle okolní zátěže a vystavení venkovní lazury nepříznivým vlivům.

Na povrchovou úpravu je poskytována záruka 5 let.

Výrobce:
Společnost Maskop99 s.r.o.

Klasický profil - vzorek Rustikální profil - vzorek

Valid XHTML 1.0 Transitional

www.fdm.cz
info@fdm.cz