Dnes je: 

Plastová okna a dveře - Kování

Okenní kování ROTO NT:

Kování ROTO NT Svým koncepčním řešením je vhodné pro částečnou nebo plně automatickou montáž kování do křídel a rámů. Díky jednoduchému propojení stavebních dílů však dochází k úspoře technologických časů i při malosériové výrobě. Charakteristickým znakem tohoto typu kování je matně stříbrný odstín povrchové úpravy.

Přednosti pro výrobce oken:

Vstupem kování Roto NT do výroby oken je zahájeno období automatizovaného výrobního procesu. Multifunkční prvky, nová propojovací technika kovacích dílů a stavební díly, které umožňují použití automatizované výroby, zvyšují výrazně flexibilitu a zároveň přispívají k snížení výrobních nákladů při sériové výrobě oken. Při montáži kování Roto NT je možné využít standardně používanou montážní technologii.

Propojení pomocí speciálního čepu:
Propojení pomocí speciálního čepu Tradiční převlečená spona odpadá, použitím nového typu spojovací technologie je vytvoření tvarového a silového spoje otázkou okamžiku: nasadit a přišroubovat. S větší přesností to již provést nelze.

Upínací prvky:
Upínací prvky Všechny stavební díly kování určené pro křídlo obsahují tzv. samoupínací prvky vhodné pro veškeré typy kovacích drážek. Jedná se v podstatě o speciálně tvarované upínací spony, které kovací díl při založení v kovací drážce upevní. Rozdělení montáže kování křídla na jeho kompletní instalaci a následné zajištění vruty s sebou následně přináší úsporu montážní časů a výrobních nákladů.

Profilovaná krycí lišta kování:
Profilovaná krycí lišta kování Krycí lišta je uzpůsobena tvarově tak, aby veškeré spojovací prvky jednotlivých dílů kování nepřesahovaly úroveň kovací drážky a tím nezmenšovaly vůli mezi křídlem a rámem. Veškeré typy závěrových prvků dosahují prostřednictvím plošného vedení v krycí liště kování dlouhodobě výborných kluzných vlastností.

Přednosti pro koncové uživatele oken:

Úrovňová a ovládací pojistka

Úrovňová a ovládací pojistka:
Užitečný multifunkční prvek: zajišťuje perfektní navedení křídla do rámu při zavírání okna a zamezuje chybné manipulaci s klikou. Pojistka je určena pro pravostranné i levostranné použití, s možností dodatečného výškového seřízení.

Spárové větrání

Spárové větrání:
Nové konstrukční řešení spárového větrání, které zajišťuje pravidelnou výměnu vzduchu a zamezuje tvorbě plísní, lze jednoduše nainstalovat do okna i dodatečně bez zásahu do kování křídla.

Oblast nůžek:
Oblast nůžek Speciální řešení rámových a křídlových nůžek dovoluje realizovat dvě polohy sklopení: buď 140 mm nebo 80 mm. Mechanizmus nůžek zároveň obsahuje pojistku zamezující přiklopení křídla průvanem.

Povrchová úprava DOROsil:
Nová povrchová úprava pod označením DOROsil je vytvořena na bázi zinkování, chromátování a přídavného vytvrzení, je charakteristická svým matně stříbrným povrchem. Nová metoda chromátování, pomocí které se vytváří tzv. silná pasivní vrstva a zesílené zapečetění, které chrání kování doplňkově proti mechanickému poškození, přispívají k vysoké odolnosti proti korozi.

Výrobce kování:
Firma ROTO - Nové město na Moravě

Valid XHTML 1.0 Transitional

www.fdm.cz
info@fdm.cz