Dnes je: 

Plastová okna a dveře - Dveřní výplně

Dveřní výplně VP trend

Dveřní výplně VP Trend

Druhy výplní:


Plastové výplně

Plastová výplň - typ Ametyst 80

Dveřní plastové výplně jsou vyrobeny jako lepený vícevrstvý sendvič z několika druhů materiálů. Vnější pohledovou část tvoří vakuově tvářené, popř. hladké desky, každá o síle 2,0 mm, ze speciálního materiálu, jehož vnitřní vrstvou je ABS a vnější vrstvou akrylát (PMMA). Tento materiál je vysoce odolný vůči vnějším mechanickým a atmosférickým vlivům a je barevně (UV) stabilní.

Střední vrstva výplní (jádro):
Střední vrstva je vyrobena z 20 mm vrstvy extrudovaného polystyrenu (XPS), který nepodléhá vlivům stárnutí a zajišťuje výplním vysokou izolační schopnost. Jako jádro výplně lze též použít 20 mm silnou desku z tvrzené polyuretanové směsi (TPR). Na toto provedení výplní se však nevztahuje platný certifikát firmy VP trend s. r. o. na plastové dveřní výplně a má některé specielní vlastnosti i odlišnosti od standardního provedení.

Výplně mohou být dále jednostranně, nebo oboustranně zpevněny ocelovým (síla 0,8 mm), nebo hliníkovým (síla 1,0 mm) plechem. Pod desky s dřevodekorem resp. s jiným než bílým povrchem může být ocelová, nebo hliníková výztuha standardně namontována pouze na vnitřní stranu výplně. Další variantou je zpevnění výplní 10 mm silnou deskou z tvrzené polyuretanové směsi (TPR) a to vždy na vnější straně bez ohledu na barevný odstín povrchu. Na toto provedení se nevztahuje platný certifikát firmy VP trend s. r. o. na plastové dveřní výplně a má i některé odlišnosti od standardního provedení.

Bezpečnostní výplň:
Bezpečnostní výplň je zpevněna ocelovým plechem o síle 1,5 mm a to vždy na vnitřní straně, přičemž výztužný plech je vybaven úchytnými body (úchyty) pro upevnění v křídle dveří.

Zasklení výplní:
Na zasklení výplní je používáno izolační dvojsklo o složení 4 – 12 – 4. Dvojskla jsou konstruována tak, že ornament skla je orientován svisle a otočen dovnitř, tj. hladká strana je vně dvojskla. Standardními skly jsou bamboo čiré, delta čirá, grepi čiré, činčila čirá, katedrál čirý, kůra čirá, madeira čirá, odchod čirý a float (vzorky ornamentních skel). Kromě ornamentních skel lze na zasklení použít též planibely, stopsoly, skla se zvýšenou termoizolační schopností a skla speciální. Rovněž lze použít bezpečnostní sklo, tzv. "connex". Skla s pokovenou vrstvou jsou orientována touto vrstvou dovnitř dvojskla.

U bezpečnostních výplní v zaskleném provedení je dvojsklo osazeno bezpečnostním sklem (connexem) 4.4.6 dle EN 356 P5A.

Uvnitř dvojskel mohou být uloženy meziskelní příčky a mříže, popř. mohou být dvojskla vyrobena v provedení s vitráží, s pískovaným sklem, s pískovaným sklem s dekorem, se spékaným sklem, nebo s vypouklým sklem.

Do bezpečnostních výplní v zaskleném provedení nelze osazovat meziskelní příčky, mříže a vypouklá skla. Rovněž možnost jejich osazení vitrážemi, pískovaným sklem s dekorem a spékaným sklem je nutno vždy předem konzultovat s výrobcem.

Vitráže a pískovaná skla s dekorem jsou uloženy uvnitř izolačních dvojskel jako třetí sklo, pískovaná skla a spékaná skla tvoří součást izolačních dvojskel.

Vitráže, písky, písky s dekorem a spékaná skla:
Všechny vitráže jsou vyrobeny buď klasickou metodou do olova, nebo tiffany metodou, kde spojení skel je provedeno směsí olova a cínu za pomoci měděných fólií. Obdobně i pískovaná skla jsou vyrobena tradiční metodou, tedy nejedná se o fóliové napodobeniny.

Pískovaná skla s dekorem jsou spojením jemně pískovaných ploch skel s různými typy fazet, vybrušovanými a spékanými dekorativními skly. U spékaných skel (technologie tzv. fusingu) je ornament tvořen zatavenými skly různých barev a různé pohledové charakteristiky.

Výplně řady "K":
Prosklené výplně, vyrobené z hladkých desek, mohou být kolem skel doplněny ozdobným plastovým rámečkem o síle 1 mm v šedostříbrné metalické barvě.

Katalog plastových výplní a doplňků:
viz stránky VP trend

Technická data plastových výplní, údaje - převzato od spol. VP Trend:
vyplne-plast-techinfo.doc

zpět


Hliníkové výplně

Hliníková výplň - typ B 05

Dveřní výplně jsou vyrobeny jako lepený vícevrstvý sendvič z několika druhů materiálů. Vnější pohledovou část tvoří hliníkové desky, každá o síle 2,0 mm, povrchově upravené práškovým lakováním.

Střední vrstva výplní (jádro):
Střední vrstva je vyrobena z 20 mm vrstvy extrudovaného polystyrenu, nebo pěnového polyuretanu, což zajišťuje výplním vysokou izolační schopnost.

Zasklení výplní:
Na zasklení je používáno izolační dvojsklo o složení 4 – 12 – 4. Dvojskla jsou konstruována tak, že ornament skla je orientován svisle a otočen dovnitř, tj. hladká strana je vně dvojskla. Standardními skly jsou bamboo čiré, delta čirá, grepi čiré, činčila čirá, katedrál čirý, kůra čirá, madeira čirá, orchid čirý a float (vzorky ornamentních skel). Kromě těchto skel lze na zasklení použít též planibely, stopsoly, skla se zvýšenou termoizolační schopností a skla speciální. Rovněž lze použít bezpečnostní sklo, tzv. "connex". Skla s pokovenou vrstvou jsou orientována touto vrstvou dovnitř dvojskla.

Uvnitř dvojskel mohou být po dohodě uloženy meziskelní příčky a mříže, popřípadě po dohodě mohou být dvojskla vyrobena v provedení s vitráží, s pískovaným sklem, s pískovaným sklem s dekorem, nebo se spékaným sklem.

V takovém případě vitráže a pískovaná skla s dekorem jsou uloženy uvnitř izolačních dvojskel jako třetí sklo, pískovaná skla a spékaná skla tvoří součást izolačních dvojskel.

Ostatní doplňky:
Výplně mohou být na přání zákazníka doplněny ozdobnými rámečky z nerezavějící ocele.

Katalog hliníkových výplní a doplňků:
viz stránky VP trend

Technická data hliníkových výplní, údaje - převzato od spol. VP Trend:
vyplne-hlinik-techinfo.doc

zpět


Výrobce dveřních výplní:
Společnost VP trend s.r.o.

Valid XHTML 1.0 Transitional

www.fdm.cz
info@fdm.cz